Grupa krwi stanowi klucz otwierający drzwi do tajemnic ZDROWIA, ale nie tylko… Wielu uważa, że ma wpływ nawet na… OSOBOWOŚĆ! Nie wierzysz? W Kraju Kwitnącej Wiśni dyrektorzy korporacji posługują się grupą krwi przy rekrutacji pracowników, badacze rynku do przewidywania zwyczajów kupujących, a niektórzy przy wyborze partnerów życiowych.

Jednak to nie wszystko. DZIĘKI ZNAJOMOŚCI GRUPY KRWI MOŻESZ ZASTOSOWAĆ WŁAŚCIWĄ dietę DOPASOWANĄ DO TWOICH POTRZEB!
Odżywiając się zgodnie z grupą krwi, korzystnie wpływasz na odporność całego organizmu. Ogniwem łączącym te pozornie nie związane ze sobą czynniki są zawarte w pokarmach lektyny – specyficzne białka, które służą do ochrony immunologicznej poszczególnych gatunków roślin i zwierząt. Jeżeli podane z żywnością lektyny są niezgodne z antygenami naszej grupy krwi, to wchodzą w reakcje ze specyficznymi elementami różnych komórek (np. krwinek czerwonych, komórek błony śluzowej jelit), co może prowadzić do ich uszkodzenia.

Pod wpływem szkodliwego działania lektyn pokarmowych dochodzi do zwiększonej przepuszczalności błony śluzowej jelit. Prowadzi to do przenikania obcych substancji do wnętrza organizmu i tym samym do przeciążenia układu immunologicznego, który zaczyna nadmiernie reagować, wywołując objawy alergiczne.

Sięgnij zatem po rewelacyjną książkę dostępną w CaliVita®: DR PETER J. D’ADAMO I CATHERINE WHITNEY „JEDZ zgodnie ze swoją grupą krwi. cztery grupy krwi, cztery diety” i dowiedz się jakich produktów powinieneś unikać w swojej diecie, a jakie są Tobie zalecane.
Wykorzystaj właściwości produktów z serii Vital i dostarcz organizmowi składników odżywczych, których naprawdę potrzebujesz.

Zaopatrz się również w plakat „Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi„, byś łatwo i szybko mógł sprawdzić, po jakie artykuły spożywcze warto sięgnąć.

NIEZBĘDNY SUPLEMENT DLA KAŻDEGO

Już ponad 20 lat temu, prekursorka zdrowego żywienia, pani Irena Gumowska, oświadczyła, że aby zachować zdrowie, należy codziennie dostarczyć organizmowi 60 różnych składników odżywczych. Nawet największa ilość jednego składnika nie zastąpi innych substancji niezbędnych danemu organizmowi. Dlatego tak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Ale czy my w ogóle odżywiamy się zgodnie z piramidą zdrowego żywienia? Ile osób dopasowuje swoją dietę do grupy krwi? Nawet, jeśli mamy gorące postanowienie, by odżywiać się prawidłowo – to niestety, po kilku dniach czy tygodniach zapominamy o tym i znów jemy w pośpiechu akurat to, co mamy w domu lub to, co możemy przygotować jak najszybciej. Do tego dochodzą grzeszki typu fast food czy słodkości wszelkiego rodzaju.
Jak zatem możemy wspomóc organizm, by funkcjonował bez zakłóceń i byśmy byli zdrowi i mieli więcej energii?
W CaliVita® jest taki produkt, a właściwie cztery. Są to Vitale dopasowane do grupy krwi, które w swoim składzie zawierają ponad 40 różnych składników odżywczych. Dlaczego Vitale są unikalnymi produktami na polskim rynku? Z pewnością chociażby ze względu na odpowiednio dobrany dla każdej grupy krwi zestaw witamin, składników mineralnych i substancji roślinnych, które wspierają organizm i zdrowie.
W mojej rodzinie niezbędnym dodatkiem diety jest Vital 0, bo wszyscy mamy taką grupę krwi. Codziennie, niezmiennie, obowiązkowo, sięgamy po Vital po jednym z posiłków. Ja zawsze biorę Vital po śniadaniu, mąż i syn po obiedzie. Ale jak to z niektórymi mężczyznami bywa, trzeba im o tym nieraz przypominać. Początkowo codziennym pytaniem było „brałeś Vital?” Teraz jest już dużo lepiej, ale pilnować i tak trzeba. Zwłaszcza, że efekty przyjmowania tego unikalnego suplementu diety są dla wszystkich widoczne. Rzadko łapiemy infekcje, a jeśli już się to zdarzy, choroba trwa znacznie krócej i jej przebieg jest o wiele łagodniejszy. Dlatego warto przyjmować Vitale i polecać je wszystkim, zwłaszcza że na rynku tylko CaliVita® ma takie produkty w swojej ofercie.

 

Maria Brzdękiewicz

CVI Europa
„CaliNews”, Wiosna 2013

DOWIEDZ SIĘ, CO O TOBIE MÓWI TWOJA GRUPA KRWI:

 

Grupa krwi AB 38% Polaków
Zwykle kierujesz się zdrowym rozsądkiem. Racjonalizm i pamiętliwość to Twoje główne cechy. Masz też niezwykły urok osobisty, czym przyciągasz wielu ludzi do siebie.

 

Grupa krwi A 38% Polaków
Jesteś osobą wrażliwą, konserwatywną, zdystansowaną i cierpliwoą. Cechuje Cię perfekcjonizm we wszystkim, co robisz. Z drugiej jednak strony potrafisz być uparty i niechętnie zdradzasz swoje uczucia.

 

Grupa krwi B 18% Polaków
Jesteś kreatywną, serdeczną i troskliwą osobą. Charakteryzujesz się dużym optymizmem i elastycznością. Wszystko co robisz, wykonujesz z pasją, lecz momentami zapominasz o ważnych sprawach.

 

Grupa Krwi 0 36% Polaków
Jesteś serdeczną, pewną siebie i ciekawą świata osobą. Masz naturalne skłonności przywódcze, niezaspokojony głód sukcesu oraz nie boisz się ryzyka. Jednak czasami cechuje Cię zbytnia wyniosłość.