Kupując suplementy diety, warto zawsze zwracać uwagę na to, jakie posiadają one atesty i certyfikaty. Ten często pomijany przez konsumentów aspekt ma wbrew pozorom ogromne znaczenie – poszczególne atesty pozwalają bowiem określić

  • naturalność danego produktu,
  • sposób pozyskiwania składników, z jakich jest on wytwarzany,
  • stosowane przy jego produkcji technologie,
  • bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego,
  • a nawet zawartość składników syntetycznych w składzie.

Wszystko to ma istotny wpływ na bezpieczeństwo stosowania preparatu, a także jego korzystne działanie w organizmie.

Suplementy diety CaliVita to produkty najwyższej jakości i bezpieczne dla organizmu. Potwierdzają to wszystkie posiadane przez nie certyfikaty i atesty, nawet te najbardziej restrykcyjne, wymagane przepisami jedynie dla leków.

Warto wiedzieć, że suplementy CaliVita posiadają nie tylko atesty amerykańskie (czyli zgodne z prawem kraju, w którym są produkowane), ale także zgodne z atestami wszystkich krajów, w których są rozpowszechniane. Poniżej wymieniamy najważniejsze spośród nich.

POLSKIE ATESTY

Wszystkie suplementy diety CaliVita powstają na bazie wyłącznie naturalnych składników – można je więc BEZPIECZNIE stosować bez kontroli lekarza, oczywiście postępując zgodnie z zaleceniami oraz dawkowaniem opisanym na etykiecie.

 Wszystkie suplementy CaliVita, które są dystrybuowane na polski rynek, posiadają wymagane w naszym kraju zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Są one wymagane dla każdego z dietetycznych środków spożywczych. Co więcej – każda przychodząca z USA dostawa podlega kontroli Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i otrzymuje orzeczenie o braku zastrzeżeń co do importowanych środków spożywczych.

Nad bezpieczeństwem preparatów i ich stosowania czuwa więc sztab ludzi – wszystko po to, aby nasi Klienci byli zadowoleni i czerpali satysfakcję ze stosowania naszych suplementów diety.

Również kosmetyki CaliVita posiadają atesty i certyfikaty wymagane przez polskie prawo – m.in. zezwolenie na dopuszczenie do obrotu wydawane przez Polski Zakład Higieny (PZH)

ŚWIATOWE ATESTY

CaliVita International dba także o to, aby każdy z jej produktów spełniał wymagane przez międzynarodowe prawo normy, nawet te najbardziej restrykcyjne. Certyfikat GMP oraz certyfikat FDA świadczą o tym, że oferowane produkty to połączenie najwyższej jakości z bezpieczeństwem stosowania oraz dobrą praktyką produkcyjną. Spieszymy z wyjaśnieniem, czym są GMP oraz FDA i dlaczego certyfikaty te są tak istotne.

GPM – Dobra Praktyka Produkcyjna

GMP, czyli Good Manufacturing Practice, to certyfikat przyznawany produktom, których produkcja podlega stałej i ścisłej kontroli na wszystkich etapach – począwszy od wyboru składników, z których będą one przygotowywane, aż do momentu ich spakowania oraz dystrybucji.

Jest to więc certyfikat szczególnie ważny i istotny. Produkty, które go posiadają, gwarantują nam 100% bezpieczeństwa stosowania. Sięgając po nie, mamy pewność, że ich skład jest zgodny z informacjami podanymi na opakowaniu, że nie zawierają zanieczyszczeń, a działanie nie odbiega od tego, które obiecuje producent.

GMP jest więc certyfikatem szczególnie ważnym – na pewno świadomie wybierający suplementy diety czy artykuły spożywcze Konsumenci chcieliby, żeby posiadały go wszystkie kupowane przez nich produkty.

Warto również podkreślić, że tylko produkty posiadające certyfikat GMP mogą otrzymać inny, równie ważny certyfikat – FDA

Co warto wiedzieć o GMP?

 Na doskonałą jakość każdego produktu, także suplementu diety, wpływa szereg czynników. Są to m.in.:

  • najwyższa jakość surowców, z jakich jest on produkowany,
  • przestrzeganie technologii produkcji,
  • zachowanie wysokiej higieny maszyn oraz urządzeń,
  • restrykcyjne przestrzeganie procesów mycia oraz dezynfekcji,
  • szczególna troska o zachowanie higieny wśród personelu,
  • właściwe otoczenie zakładu i prawidłowy stan jego budynków,
  • odpowiednie warunki magazynowania zarówno surowców, jak i gotowego produktu,
  • sposób dystrybucji produktu.

 W przypadku certyfikatu GMP wszystkie wymienione powyżej elementy produkcji (i szereg dodatkowych) powinny spełniać bardzo szczegółowo i rygorystycznie warunki wymienione w zasadach Dobrej Praktyki Producenckieji. Jeżeli któryś z etapów produkcji nagle przestanie być zgodny z wymogami GMP, dany producent może stracić nie tylko certyfikat GMP, ale także ściśle połączony z nim certyfikat FDA, przyznawany przez Amerykańską Agencję do spraw Żywności i leków.

FDA – Certyfikat Amerykańskiej Agencji do spraw Żywności i Leków

 FDA, czyli Food and Drug Administration, to agencja, która w USA zajmuje się ścisłą kontrolą środków spożywczych oraz leków. Jeżeli jakiś produkt lub producent pragnie zdobyć ten certyfikat, musi przede wszystkim posiadać już certyfikat Dobrej Praktyki Producenckiej, czyli GMP.

 Wówczas FDA ocenia dwie sprawy, mianowicie:

  •  czy dany preparat można stosować bezpiecznie, bez jakichkolwiek skutków ubocznych,
  • czy takie sprawy, jak opakowanie, oznakowanie, wskazówki dotyczące składu czy dawkowania oraz wskazań do stosowania są przez producenta opracowane w sposób prawidłowy, jasny i czytelny dla konsumenta.

 

Amerykańska Agencja do spraw Żywności i Leków to jeden z najbardziej rygorystycznych organów zajmujących się kontrolą oraz opiniowaniem żywności. Jeżeli więc przyzna jakiemuś producentowi lub produktowi swój certyfikat, konsumenci mogą mieć 100% pewność, że sięgają po artykuły najwyższej, wyjątkowej wręcz jakości.

FDA posiada także definicje ściśle określające, jakie warunki powinien spełniać konkretny produkt.

 Zgodnie z wymogami FDA, w skład suplementu diety mogą wchodzić m.in. oleje z ryb, enzymy, zioła i surowce roślinne, a także minerały i witaminy. Dozwolone formy, w jakich może być wytwarzany, to tabletki, pastylki, płyny, kapsułki czy drażetki. Konieczne są także oznakowania takie jak ‚suplement żywieniowy’ w USA czy ‚suplement diety’ w Polsce, natomiast niedopuszczalne jest przedstawianie suplementu diety jako żywności konwencjonalnej.

Warto podkreślić, że w świetle amerykańskiego prawa suplementy diety wytwarzane w USA i dystrybuowane na tamtejszy rynek nie podlegają od 1994 roku tym samym przepisom co leki, w związku z czym nie muszą już posiadać certyfikatu FDA.

Jednak Ci producenci, którym zależy na najwyższej jakości produktów, ich skuteczności i bezpieczeństwie stosowania oraz zaufaniu Klientów, spełniają wymogi FDA i zdobywają najwyższej jakości odznaczenie