Problemy z systemem trawiennym, bóle brzucha, nadwaga to często wynik niewłaściwej diety.

Pojawiają się zwykle wtedy, gdy nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych i błonnika.

Błonnik jest substancją niezwykle ważną dla naszego samopoczucia. To mikroskopijne włókienka, z których zbudowane są komórki roślinne. Błonnik nie ma prawie żadnych wartości odżywczych, jednak jest niezbędnym składnikiem diety. Substancja ta, to po prostu kilka różnych związków, które nie ulegają strawieniu w przewodzie pokarmowym człowieka.

Zasady dla zdrowia układu pokarmowego

  • Jedz częściej, ale w mniejszych porcjach, bez zwiększania całkowitego dziennego spożycia kalorii: 4-5 małych posiłków na dzień zamiast 2-3 dużych.
  • Włącz do swojego codziennego jadłospisu błonnik pokarmowy np. w postaci 5 porcji owoców i warzyw na dzień i zwiększ dzienne spożycie produktów zbożowych pełnoziarnistych i/lub warzyw strączkowych.
  • Jedz więcej ryb: dania rybne należy spożywać 3 do 5 razy na tydzień.
  • Ogranicz spożycie wyższych kwasów tłuszczowych (tłuszczów), tłustych i smażonych potraw.
  • Jedz fermentowane produkty mleczne, zwłaszcza probiotyki o udowodnionych właściwościach dobroczynnych dla zdrowia układu trawiennego.
  • Wybieraj gatunki mięsa o niższej zawartości tłuszczu, takie jak mięso z kurczaka, indyka, królika lub chude kawałki wołowiny, wieprzowiny lub jagnięciny.
  • Pij więcej wody „2 litry wody na dzień”, a ograniczaj spożycie napojów wzbogaconych w kofeinę, alkohol oraz cukier.
  • Posiłki jedz bez pośpiechu, dokładnie i powoli rozgryzając każdy kęs.
  • Prowadź zdrowy tryb życia: ćwicz regularnie i powstrzymuj się od palenia papierosów.
  • Staraj się zachować prawidłowy wskaźnik masy ciała – zaburzenia układu trawiennego występują częściej u osób otyłych.

Suplementy diety – profilaktyka

Nopalin –  szczególny gatunek kaktusa działa jak szczotka, źródło cennego rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika w wodzie, wymiata wszystkie zanieczyszczenia z jelit. Wspiera prace wątroby, bierze udział w regulowaniu  metabolizmu,  cholesterolu i trójglicerydów, normalizuje stężenie glukozy we krwi. Zmniejsza tworzenie się cellulitu. Nopalin działa w naszym organizmie jak odurzacz – usuwa wszelkie „nieczystości” z jelita. Pamiętać należy aby popijać go min. 1 szklanką wody.

Ac-Zymes – flora bakteryjna, zmniejsza również zakwaszenie organizmu, naturalna obrona, policjant w naszym, odbudowuje przyjazną mikroflorę

Green Care –  reguluje procesy trawienie i likwiduje wzdęcia, jest również moczopędna i wskazana przy częstych infekcjach pęcherza moczowego.organizmie. Niezbędna dla silnego Twojego systemu odpornościowego.