W dzisiejszych czasach jedną z najczęstszych przyczyn zgonów są choroby układu krążenia. Dlatego powinniśmy pomyśleć o profilaktyce jak najwcześniej.

Nadciśnienie tętnicze jest jedną z najczęstszych chorób układu krążenia. W Polsce nadciśnienie ma ponad osiem milionów osób, czyli co trzeci dorosły. Taka sama grupa jest zagrożona. Nadciśnienie to najważniejszy problem zdrowia społecznego. Jest bowiem najistotniejszym czynnikiem ryzyka , który skraca życie. Sprzyja mu otyłość, zła dieta, bogata w produkty zawierające sól kuchenna oraz brak ruchu. Jego ryzyko wzrasta tez z wiekiem.

Niepokój powinny budzić parametry powyżej 120/80 mmHg . Niewiele jednak osób bierze sobie te informacje do serca. Kłopoty z wykrywaniem nadciśnienia biorą się stąd, że dolegliwość ta nie daje  żadnych niepokojących objawów. Jedynie u co czwartej osoby pojawia się ból  głowy. Rzadko jednak jest on kojarzony z nadciśnieniem. Tymczasem długotrwałe działanie podwyższonego ciśnienia  na śródbłonek prowadzi do rozwoju miażdżycy, która sprzyja udarowi mózgu lub zawałowi serca.

Podwyższone ciśnienie można znacząco obniżyć , nieznacznie modyfikując dietę . Dieta taka powinna opierać się na piramidzie żywieniowej: dużo pokarmów zbożowych, owoców, warzyw, a mało tłuszczów zwierzęcych  i przetworzonych. Należy wybierać produkty, które obniżają ciśnienie, np. produkty bogate w potas  – ziemniaki, brokuły, banany i pomidory.

Suplementy diety – profilaktyka

Super Coenzyme Q10 – koenzym q10 to podstawa w profilaktyce chorób serca, nazywany czesto „kardiologiczną witaminą”
C-300 – wzmacnia naczynia krwionośne, zabezpiecza przed pękaniem
Omega 3 – zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe
Cholestone – naturalny suplement, zawiera niezbędne składniki do wspomagania organizmu w profilaktyce przeciw miażdżycowej, pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu
Strong Bones –  naukowcy już dawno zauważyli zależność między wysokim ciśnieniem, a dietą niskowapniową. W świetle nowej wiedzy przyswajalność produktów nabiałowych jest bardzo mała. Magnez również wpływa na obniżenie ciśnienia i zalecany jest dla osób znerwicowanych (czyli praktycznie wszystkich). Brak magnezu przyczynia się również do uszkodzenia serca. Magnez utrzymuje równowagę wapnia, sodu i potasu.
Garlic Caps – w swoim składzie posiada czosnek i pietruszkę, czosnek ma właściwości wpływające na ciśnienie krwi.
Polinesian Noni – jest doskonałym źródłem sodu, potasu, żelaza, manganu oraz magnezu. Ponadto zawiera aktywne składniki, które zwiększając przepływ substancji pomiędzy komórkami, przyspieszają ich regenerację.