tel: 504 198 074 - szybka realizacja zamówień, zadzwoń lub napisz SMS


DARMOWA DOSTAWA - dla zamówień od 200 zł


Promocja! l-lysine

Lizyna należy do grupy aminokwasów niezbędnych, co oznacza, że nasz organizm nie potrafi samodzielnie jej wytworzyć i musi być dostarczona z zewnątrz. Produkt L-Lysine PLUS oprócz L-lizyny zawiera także witaminę C.
naturalne_skladniki2

Producent : CaliVita International

Opakowanie : 60 kapsułek

Ceny klubowe (hurtowe) już od pierwszego zamówienia

 

81.0 

SKU: CV0162. Kategoria: .

Lizyna jest aminokwasem niezbędnym dla naszego organizmu, a ponieważ nasz organizm nie potrafi samodzielnie jej wytworzyć, dlatego też musi być ona dostarczona wraz z dietą. Suplement L-Lysine PLUS oprócz L-lizyny zawiera również witaminę C, która wspomaga jej działanie.

Około 20% masy ciała człowieka stanowi białko, które ulega stałym przemianom – rozpadowi i odbudowie. Procesy te zależą od podaży aminokwasów, gdyż tworzą one podstawowy element budulcowy wszystkich białek.
Białka zbudowane są z 20 różnych aminokwasów. Dzięki sporej możliwości kombinacji i różnorodności masy cząsteczkowej mogą powstawać różne odmiany białek, o różnych funkcjach ustrojowych: jedne z nich biorą udział w budowie tkanek (mięśni, kości, paznokci, włosów), inne regulują procesy metaboliczne, transportują substancje odżywcze, pełnią funkcje hormonów, czynników wzrostu, odgrywają istotną funkcję w obronie immunologicznej (immunoglobuliny).

 

Ludzki organizm nie potrafi wytworzyć 8 aminokwasów, w tym właśnie L-lizyny, dlatego też musi być ona dostarczona razem z pozostałymi aminokwasami wraz z pożywieniem. Wszystkie te aminokawasy nazywamy egzogennymi ponieważ pochodzą z zewnątrz. L-Lizyna zaliczana jest do aminokwasów zasadowych.
Nie tylko właściwa podaż aminokwasów jest ważna, ale także ich właściwe proporcje, które są zależne od naszej codziennej diety.
Metabolizm białek zostaje zakłócony jeśli zawartość aminokwasów w pożywieniu jest nieodpowiednia. Dzieje się tak np. w wyniku nieodpowiedniego odżywiania, stosowania diety wegetariańskiej, odchudzającej, czy niskobiałkowej. Niedobór albo niewystarczająca zawartość nawet jednego aminokwasu egzogennego hamuje lub ogranicza wykorzystanie pozostałych aminokwasów w syntezie białek.

 

L-Lizyna bierze udział w tworzeniu białek, zwłaszcza w mięśniach oraz kościach. Jest niezwykle potrzebna do tworzenia kolagenu – czyli białka strukturalnego tkanki łącznej obecnej m.in.: w skórze, ścięgnach, chrząstkach, kościach, ścianach naczyń krwionośnych, które zapewnia sprężystość, elastyczność i jędrność komórek. L-Lizyna pełni istotną rolę w tworzeniu enzymów, hormonów i przeciwciał. Wspomaga absorpcję wapnia a także jest ważna w syntezie L-karnityny (substancji biorącej udział w metabolizmie tłuszczów).

Ulotka L-Lysine Plus

kliknij w obrazek aby go powiększyć

L-Lysine Plus

Cena : 53 zł

Twoje zamówienia realizowane jest już w cenach klubowych (hurtowych).

 

Przy zamówieniach na kwotę min. 400zł – przesyłka gratis

l-lysine

L-Lysine Plus

Opakowanie :   60 kapsułek

Dawkowanie :   1 kapsułka dziennie

Substancje aktywne

  • L-lizyna – 500 mg
  • Witamina C – 60 mg

ATESTY I CERTYFIKATY

Suplementy diety CaliVita to produkty najwyższej jakości i bezpieczne dla organizmu. Potwierdzają to wszystkie posiadane przez nie certyfikaty i atesty, nawet te najbardziej restrykcyjne, wymagane przepisami jedynie dla leków.

usa

Przeczytaj szczegółowe informacje o – atestach oraz technologii produkcji

UWAGI

  • Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.
  • Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dodatkowe informacje

Składniki:
chlorowodorek L-lizyny (75,3%), kapsułka żelatynowa: (żelatyna, woda), witamina C (7,2%), substancja przeciwzbryląjąca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), substancja przeciwzbryląjąca: dwutlenek krzemu.

Informacja o alergenach: z uwagi na proces produkcyjny produktu na tej samej linii technologicznej, co inne produkty mogące zawierać składniki alergenne, istnieje możliwa obecności w produkcie zbóż zawierających gluten, skorupiaków, jaj, ryb, soi, orzeszków ziemnych, orzechów, selera, gorczycy, nasion sezamu, mleka, dwutlenku siarki i siarczynów, łubinu, mięczaków.

Uwagi!

Nie zaleca się stosowania L-lizyny wraz z L-argininą. Po okresie 6 miesięcy przyjmowania L-lizyny, należy zrobić przerwę , aby zachować równowagę aminokwasów w organizmie.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ostrzeżenie: Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.

Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.

Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “L-Lysine Plus”

tel: 504 198 074 - szybka realizacja zamówień, zadzwoń lub napisz SMS