tel: 504 198 074 - szybka realizacja zamówień, zadzwoń lub napisz SMS


DARMOWA DOSTAWA - dla zamówień od 200 zł


Promocja! chelated zinc
4.00 out of 5 based on 1 customer rating

Chelatowy cynk CaliVita. Cynk jest jednym z najważniejszych mikroelementów. Bierze udział w metabolizmie makroskładników odżywczych. Jest obecny w każdej komórce organizmu, ale jego zasoby są ograniczone.

 

naturalne_skladniki2Producent : CaliVita International

Opakowanie : 100 tabletek (wystarcza na 3 miesiące)

Ceny klubowe (hurtowe) już od pierwszego zamówienia

 

44.0 

SKU: FL0061. Kategoria: .
Wśród listy najważniejszych mikroelementów na wysokiej pozycji znajduje sie cynk. Bierze on mi.in. czynny udział  w funkcjonowaniu enzymów, znajduje się również w każdej naszej komórce, lecz jego ilość w ludzkim organizmie jest ograniczona. Dlatego tak ważne jest by regularnie dostarczać go wraz z dietą, a w szczególnych sytuacjach, jak np. życie w zanieczyszczonym środowisku, złe nawyki żywieniowe – powinno się dodatkowo uzupełniać go suplementami diety.

 

Cynk to mikroelement, który znajduje się w każdej naszej komórce. Najwięcej, bo aż 90% całkowitej ilości cynku w organizmie znajduje się w kościach i w mięśniach szkieletowych. 

 

Oto kilka najważniejszych funkcji jakie pełni cynk w ludzkim organizmie – jest on składnikiem ok. 200 enzymów toteż pełni niezwykle istotną rolę w procesach fizjologicznych, chroniąc np. organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, jest niezbędny w prawidłowym podziale komórek, czuwa nad właściwym działaniem systemu immunologicznego oraz narządów rozrodczych, odpowiada za zachowanie zdrowej struktury skóry. Wchodzi także w skład insuliny oraz odpowiada za jej strukturę przestrzenną.
Niedobory cynku mogą występować u osób zamieszkujących duże zanieczyszczone aglomeracje miejskie, dlatego też suplementacja cynkiem jest im szczególnie polecana. Zapotrzebowanie na wyższe dawki cynku występuje także w przypadku zwiększonej aktywności fizycznej, ciężkiej pracy fizycznej, u kobiet w okresie ciąży oraz w czasie karmienia piersią.

 

W jakich produktach pochodzenia naturalnego możemy znaleźć cynk? Bogate w ten mikroelement są przede wszystkim różne gatunki mięsa, owoce morza, wątroba, rośliny strączkowe, kiełki, mleko, nabiał, warzywa. Oprócz tego cynk występuje również w formie chelatowej – czyli maksymalnie wchłanialnej przez organizm – w nowoczesnych preparatach jak np. Chelated Zinc.
Cynk do produkcji suplementu Chelated Zinc pochodzi z kiełków pszenicy.

Ulotka Chelated Zinc

kliknij w obrazek aby go powiększyć

Chelated Zinc

Cena klubowa

Twoje zamówienia realizowane jest już w cenach klubowych (hurtowych).

 

Przy zamówieniach na kwotę min. 400zł – przesyłka gratis

chelated zinc

Chelated Zinc

Opakowanie :   100 tabletek

Dawkowanie :   1 tabletka dziennie

Substancje aktywne

Cynk – 15 mg

ATESTY I CERTYFIKATY

Suplementy diety CaliVita to produkty najwyższej jakości i bezpieczne dla organizmu. Potwierdzają to wszystkie posiadane przez nie certyfikaty i atesty, nawet te najbardziej restrykcyjne, wymagane przepisami jedynie dla leków.

usa

Przeczytaj szczegółowe informacje o – atestach oraz technologii produkcji

UWAGI

  • Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu.
  • Produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Wapń oraz wyższe dawki błonnika mogą zmniejszyć absorpcję cynku.
  • Zapotrzebowanie na wyższe dawki cynku występuje w przypadku zwiększonej aktywności fizycznej, ciężkiej pracy fizycznej, u kobiet w okresie ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Dodatkowe informacje

Składniki:
stabilizator: celuloza mikrokrystaliczna, stabilizator: fosforany wapnia (fosforan diwapniowy), diglicynian cynku, substancja przeciwzbrylająca: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.

Informacja o alergenach: z uwagi na proces produkcyjny produktu na tej samej linii technologicznej, co inne produkty mogące zawierać składniki alergenne, możliwa jest obecności w produkcie zbóż zawierających gluten, skorupiaków, jaj, ryb, orzeszków ziemnych, soi, mleka, orzechów, selera, gorczycy, nasion sezamu, dwutlenku siarki i siarczynów, łubinu, mięczaków.

Uwagi!

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ostrzeżenie: Osoby ze skłonnościami do uczuleń, przyjmujące preparaty lecznicze, mające problemy zdrowotne, kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.

Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.

Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

  1. Jacek, Kraków

    Chelated Zinc zamawiam dla mojej mamy, która jest w starszym wieku i ma problemy z ciśnieniem krwi, a wyczytaliśmy, że właśnie przy takich problemach cynk jest wskazanym pierwiastkiem. Pozdrawiam Jacek

Dodaj opinię

tel: 504 198 074 - szybka realizacja zamówień, zadzwoń lub napisz SMS